domajedoma

domajedoma

Těhotné ženy a děti do sauny nesmí? Omyl

Zdravotní účinky saunování jsou nepopíratelné. Existuje mnoho výzkumů, které dokazují pozitivní vliv na zdraví lidského těla a organismu. Sauna tělu prospívá. Regenerují se svaly, člověk se uvolní a na chvilku nechá veškeré své starosti před dveřmi. Společně s potem se odplaví veškeré starosti a člověk odchází naprosto uvolněný. Během doby v ní se pročistí pleť a posílí se srdce.

Omyl sem, omyl tam

Přesto všechno s sebou saunování nese mnoho nezodpovězených otázek, které lidem matou hlavu.

  • Zatěžuje srdce?
  • Pomáhá hubnout?
  • Nevhodné pro děti?
  • A co v těhotenství?

Pozitivní účinky

Výše zmíněné body jsou všechny mýty a omyly. Pokud jste zdraví a vaše tělesná stránka je naprosto v pořádku, sauna určitě vaše srdce nezatěžuje. Naopak posílí celý kardiovaskulární systém a podporuje imunitu. Minuty uvnitř mají tedy pro tělo mnoho pozitivních účinků, hubnutí k nim však nepatří. Nenahradí nám pohyb a vyváženou stravu, to je jasné. Pomáhá nám ale se zbavit škodlivých látek, což je při snaze snížit váhu důležitým prvkem.

Sauna v jakémkoliv věku

Zdravotních výhod a relaxace si mohou užívat i děti. Jsou však doporučeny sauny s nižší teplotou a v klasické finské je třeba nechat děti v nejnižších lavicích. Jestli chce žena do sauny v těhotenství, musí si poctivě hlídat zvýšení vnitřní teploty těla, která může uvnitř rychle vyskočit nahoru. Pokud se těhotná nechce této relaxační metody vzdát, měla by jej nechat na druhý a třetí trimestr, a hlavně nechat si poradit a zvolit vhodný typ. Při správném dodržení těchto podmínek je sauna pro ženy v těhotenství velmi příjemným uvolněním svalových bolestí. V prvním trimestru je však doporučeno ji vynechat úplně.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek